Informacji dla osób niepełnosprawnych o zakresie pomocy z jakiej mogą korzystać z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w Warszawie udziela Elżbieta Dzięgielewska - tel. 697 762 392.

- dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego elektrycznego dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Wnioski przyjmuje w ramach programu „Pegaz” Mazowiecki Oddział PFRON w Warszawie, PFRON corocznie ogłasza termin naboru wniosków. W roku 2011 wnioski były przyjmowane do 22 sierpnia, w następnych latach o planowanych naborach wniosków poinformujemy na stronie internetowej Urzędu Gminy w aktualnościach.

- dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych miejscu zamieszkania, dostosowanie łazienki, wybudowanie podjazdu dla wózka inwalidzkiego itp. dofinansowania udziela PCPR w Gostyninie ul. Ozdowskiego1a, tel. 24 235 2292.

- dofinansowanie do zakupu komputera dla osoby niepełnosprawnej w ramach likwidacji barier w komunikowaniu się, dofinansowania udziela PCPR w Gostyninie.

- dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny i środki pomocnicze, dofinansowania udziela PCPR w Gostyninie.

- dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych.

- inne dofinansowania.

Udzielamy pomocy w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie.