GOSTYNIŃSKIE TOWARZYSTWO POPIERANIA TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ

Pomysł założenia stowarzyszenia pozarządowego pod nazwą Gostynińskiego Toarzystwa Popierania Twórczości Plastycznej narodził sie w 1991 roku. Jego inicjatorem był Paweł Tencer. W roku 1993 w Wojewodzkim Sadzie w Płocku nastapiła rejestracja Stowarzyszenia. W roku 2008 mineło 15 lat istnienia Towarzystwa. Skupia ono profesjonalnych i nieprofesjonalnych artystów z Gostynina i okolic.

Prezesem Towarzystwa jest malarka Joanna Cedro. Celem jest popularyzacja tworczości plastycznej we wszystkich formach: poprzez organizacje wystaw, plenerów malarskich, spotkań z twórcami, edukacje plastyczną.

Prace człnków GTPTP  mozna oglądać podczas wernisaży organizowanych w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie, Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem, w Galerii Wakacyjnej w Zespole Szkoły podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu, w Galerii Telewizyjnej Gostynińskiej Telewizji Kablowej Media - Gost. Każdego lata odbywa się organizowany przez Urząd Gminy Gostynin Ogólnopolski Plener Malarski "Plener u Wójta" w Neoklasycystycznym Pałacu w Lucieniu. Poszczegolni twórcy mają w swoim dorobku wystawy indywidualne oraz udział w plenerach i wystawach zbiorowych w krajowych, a także zagranicznych osrodkach kultury.

Członkowie uprawiający malarstwo sztalugowe:

• Joanna Cedro
  • Eleonora Baranowska