PUNKT PRZEDSZKOLNY W LUCIENIU

KADRA:

Magdalena Socha

Jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie. Aktualnie jestem na II roku studiów o kierunku pedagogika wczesnoszkolna z elementami przedszkola w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Będąc na I roku studiów w między czasie  odbywałam staż w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Gostyninie na stanowisku pomoc nauczyciela. Ten czas jaki spędziłam w przedszkolu dużo mnie nauczył. Miałam okazję podpatrywać , jak wygląda praca nauczyciela, w jaki szybkim tępię dzieci się uczą, jaką radość daje im zdobywanie nowych doświadczeń.  Bardzo lubię pracować z dzieci, szczególnie tymi młodszymi. Praca z nimi daje mi dużo satysfakcji i radość. Bardzo lubię śpiewać z dziećmi piosenki, wykonywać prace plastyczne, tańczyć, pomagać im w sytuacjach dla nich trudnych. Jestem osobą cierpliwą, opanowaną a zarazem energiczną i  opiekuńczą. Opieka nad dziećmi i praca z nimi od zawsze była moja życiową pasją, dlatego też wybrałam tak odpowiedzialny  zawód, jakim jest praca  nauczyciela.


Aleksandra
Wigner

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, kierunek edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim. W 2009 roku ukończyłam Akademię Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi, kierunek doradztwo zawodowe i personalne.
W okresie nauki odbyłam praktykę wychowawczą w szkołach podstawowych, gdzie zapoznałam się ze specyfiką pracy wychowawczej oraz miałam możliwość prowadzenia zajęć z dziećmi. Sprawdziłam się w pracy indywidualnej i grupowej. Stosując różnorodne metody, formy i środki nauczania aktywizowałam dzieci do pracy.
Po ukończeniu studiów, pracowałam na czas zastępstwa, jako nauczyciel doradztwa zawodowego w Zespole Szkół nr 1 w Żychlinie. Udzielałam indywidualnych porad uczniom, prowadziłam grupowe zajęcia aktywizujące, przygotowujące uczniów do świadomego planowania kariery i podjęcia roli zawodowej, jak również współpracowałam z radą pedagogiczną w zakresie tworzenia i zapewnienia ciągłości działań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.
Pracowałam także, jako lektor języka angielskiego w przedszkolach. Dzięki czemu zdobyłam doświadczenie pracy z dziećmi najmłodszymi. Poprzez wspólne śpiewanie piosenek,  mówienie rymowanek i zabawy,  dzieci miały szanse na bezstresowe przyswojenie i osłuchanie się z językiem obcym już od najmłodszych lat.
Praca z dziećmi szczególnie najmłodszymi, daje mi wiele radości i satysfakcji. Jestem osobą energiczną i kreatywną, lubię wymyślać nowe zabawy, opowiadać bajki, śpiewać i malować z maluchami, szczególnie kiedy, sprawia im to wiele radości, a ja wiem, że są to zabawy edukacyjne lub poprawiające sprawność manualną i ruchową dziecka oraz wyposażają malucha w wiedzę i umiejętność radzenia sobie w życiu. Dzieci są moją największą pasją życiową, dlatego właśnie wybrałam zawód nauczyciela.

NASZE ZDJĘCIA  

 

 

 

 

 

 

 

Wstecz | Do góry
Pogoda
Pogoda Gostynin z serwisu

Kalendarium
Odwiedzin dzisiaj: 1074
Odwiedzin wszystkich: 4143753
Copyright by Gmina Gostynin    |    Wykonanie: Plocman